ZEKA OYUNLARI ŞAMPİYONASI BAŞARIMIZ

Değerli Büyük Kolej Ailesi, 

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla Türk Zeka Vakfı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Zeka Oyunları Şampiyonasına katılım gösterilmiştir. 

11 sınıflar kategorisinde Fen lisesi öğrencilerimiz Çınar Kanbur, Defne İşimtekin ve Eylül Güler, 6.sınıflar kategorisinde Arhan Yağız Berber, Mehmet Emre Kara ve Derin Demirkan, 5.sınıflar kategorisinde Çağan Ata Kocapınar, İpek Dal ve Elif Gündüz üç aşamalı olarak yapılan yarışmanın il finalleri ve bölge finallerini başarıyla geçerek Türkiye finaline katılmaya hak kazandılar.

20 Mart Cumartesi günü yapılan Türkiye finalinde her üç takımımız da okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Final aşamasında 11.sınıflar kategorisinde Çınar Kanbur, Defne İşimtekin ve Eylül Güler'den oluşan takımımız tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye'nin sayılı resmi-özel okulları arasındaTürkiye ikincisi olarak bize büyük bir gurur yaşatmışlardır.

Bu süreçte emeği geçen matematik  öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi Büyük Ortaokulu ve Lise İdaresi olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. 

 

Galeri

 
Bildirim