Öğle yemeği

Okulumuzda yemekhane, kafeterya, kantin ve pide fırınında beslenmeyle ilgili 4 grup hizmet sunulmaktadır. Okul öncesi ile 1., 2., 3. ve 4. sınıfların okul yemekhanesinde öğretmen eşliğinde sınıfça yemek yemesi zorunludur. Yemeklerimiz okul bünyesinde bulunan mutfağımızda; profesyonel kadrosuyla, TSE ve ISO kalite belgelerine sahip en kaliteli ürünlerle, sağlık koşularına en uygun araç ve gereçlerle hijyenik ortamda üretilmektedir. Yemek mönüleri öğrencilerimizin yaş gruplarına göre almaları gereken enerji ve besin ögesi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mevsim koşulları da göz önünde bulundurularak okul diyetisyenimiz tarafından hazırlanmaktadır. Yemekhane personelimiz,  M.E.B tarafından verilen hijyen eğitim sertifikalarına sahiptir.

Yemek numuneleri steril cam kavanozlarda 72 saat saklanmaktadır. Yemekhane ve kantinlerimiz; M.E.B.,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliğince öngörülen esaslara göre okulumuzda oluşturulan denetim komisyonu tarafından her ay rutin olarak denetlenmektedir.5. sınıftan itibaren yemekhanede yemek yemeyi tercih etmeyen öğrencilerimiz, okul içerisindeki kafeterya, kantin ve pide fırınından faydalanabilirler.

Sabah ve ikindi kahvaltısı

Okulumuzda okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine sabah ve ikindi kahvaltısı verilir. Ayrıca etüde kalan öğrencilerimize de akşam saatinde bir ara öğün verilmektedir.

Kafeterya ve kantinler

Kafeterya ve kantinlerimizde MEB tarafından belirtilen yönetmelik doğrultusunda uygun görülen ürünler satışa sunulmaktadır. Satışa sunulan taze meyve-meyve suyu, süt, yoğurt, ayran, kuruyemiş vb. ürünlerle öğrencilerimizin dengeli beslenme alışkanlığı kazanması desteklenmektedir.

Okulumuzda öğrencilerimiz harcamalarını; kart/ parmak izi okutma şekline dayalı elektronik ödeme sistemi ile gerçekleştirmektedirler. Bu sistem sayesinde velilerimiz çocuklarının harcamalarını yakından takip edebilmektedirler.Okulumuzun yüzme havuzu yanında yeralan Havuz Cafemiz, öğrenci ve velilerimize hafta içi günlerin yanı sıra Cumartesi günleri de hizmet vermektedir.

Bildirim