ULUSAL EGEMENLİĞİN 100. YILININ EKRAN BAŞINDAKİ COŞKUSU

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Büyük Kolejliler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında koronavirüs nedeniyle okullar kapalı olduğu için online bir kutlama töreni gerçekleştirdiler.

23 Nisan sabahı evlerinde en güzel giysilerini giyerek öğretmenleri ve aileleriyle toplanan öğrenciler, arkadaşlarının online olarak hazırladıkları programa katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törenimiz, 23 Nisan oratoryosu, şiirler, şarkılar, danslar, yabancı dil mesajları, basketbol takımımızın gösterisi, halk oyunları, izcilik kulübümüzün şarkıları ve işaret diliyle İstiklal Marşı ile dopdoluydu. Duygu dolu anlar yaşatan online törenimizde öğrencilerimiz, Atatürk’e ve ilkelerine bağlılıklarını bir kez daha gösterdiler.

İnanıyoruz ki bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocuklarımız, bu anlamlı güne sonsuza dek sahip çıkıp yaşatacaklar.

Bu bayram, çocuk sesleri yoktu okulumuzda; ama onların geleceğimizi aydınlatacağına inancımız tamdı. Daha nice bayramları çocuklarımızla el ele, coşkuyla kutlamak dileğiyle… Yüz yıllar yaşa 23 Nisan!

Tören videomuzu youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.
https://youtu.be/oGPYKkPER4U

Bildirim