“Öğrenci Resimleriyle İstiklal Marşı” Konulu Resim Yarışmasındaki Başarımız

Başkentin tek tematik yükseköğretim kurumu olarak sanata yön veren, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Türk kültür ve sanatına verdiği katkılarla dikkat çeken Etimesgut Belediyesinin iş birliğinde "Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı"ında sanat projesi kapsamında bir resim yarışması düzenlendi. “Öğrenci Resimleriyle İstiklâl Marşı” konulu resim yarışmasında 8/C sınıfından Gül İ. O. 1.  Mansiyon ödülüne layık görüldü ve katılan tüm yarışmacılar arasında eseri ile 4. oldu.  

Büyük Kolejin birbirinden pırıl pırıl öğrencileri sanatın da içinde yer alarak başarıları ile gururlandırdılar. 8/A sınıfından Zeynep G. Ç., Ayşe Ç. A., Ayşe E. Ç.; 8/B sınıfından Mirza A. ve 8/C sınıfından Duru A., Toprak E. D.’ ün resimleri de Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nda yer alan proje kapsamında düzenlenen sergide, eserleri sergilenmeye değer bulundu.

Öğrencimiz ödülünü 27 Ekim 2021 Çarşamba günü Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nda gerçekleştirilen olan sergi açılışı ve ödül törenin de Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve MGÜ Rektörü Prof. Erol Parlak’tan aldı. Katılan tüm öğrencilerimizi yürekten kutlar başarılarının devamını dileriz.

Bildirim