3 Boyutlu Bakış Açısı: SolidWorks

Uzaktan eğitim sürecimizde 4. Sınıflar düzeyinde, Kodlama dersi kapsamında Tinkercad ile 3D tasarım derslerini bitirmemizin ardından SolidWorks Kids platformunda 3 boyutlu tasarımlar yapmaya başladık.

Solidworks basit, hızlı ve etkin şekilde 2D ve 3D katı modeller ortaya çıkarmak için kullanılan bir CAD yazılımıdır. Diğer CAD programları gibi, kendine has bir ekosistem oluşturarak pratik anlamda özgün hedeflere uygun olarak uzmanlaşmıştır. 1995 yılından bu yana sürekli geliştirilerek geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmış olan SolidWorks, temelde Windows işletim sistemleriyle çalışan ilk 3D modelleme programı olma özelliğine sahiptir.

Özellikle makine ve kalıp alanında çalışan kişilerin kullandığı bilgisayar destekli tasarım, bilgisayar destekli üretim ve bilgisayar destekli mühendislik teknolojileri; tasarım ve üretim dünyası için önemli bir yer tutuyor. Farklı sektörlerde tercih edilen SolidWorks, bu teknolojik evrende öne çıkıyor. Ayakkabı ve çanta tasarımcılarından spor ekipmanı tasarımcılarına kadar pek çok alandan tasarımcı SolidWorks kullanıyor. Devasa ürünlerde de rahatlıkla kullanılabilen CAD yazılımı, otomotiv sektöründe de fark yaratıyor. Bizler de Solidworks’ün çocuklar için hazırlamış olduğu Kids arayüzüyle çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren tasarım, imalat, sanat, mekatronik ve robotik ilkelerini tek bir arayüzde pekiştiriyor; 3 boyutlu bakış açılarını geliştirerek onları çok yönlü şekilde hayata hazırlıyoruz!

Üretmeden Tüketmiyoruz!

Galeri

 
Bildirim