TÜRKİYE MÜNAZARA ŞAMPİYONASI

28.12.2016

Büyük Kolej ve Büyük Fen Lisesi Münazara Takımı öğrencilerimiz, Türkiye’nin en saygın turnuvalarından biri olan ve Argüman Fabrikası tarafından 24-25 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul Acıbadem Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenen Türkiye Münazara Şampiyonası’na katıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden 48 okulun katılımıyla gerçekleşen Münazara Şampiyonası’nda her iki okul takımımız da 2. tura yükseldi. 48 okul arasından Büyük Fen Lisesi takımımız 1. ön elemeyi 9. sırada bitirerek büyük bir başarıya imza attı. Aynı başarıyı Büyük Kolej takımımız öğrencileri de (ilk kez katıldıkları bu turnuvada) bir üst tura geçerek sürdürdü.

Deniz Gürsoy, Yağmur Tunç, Yağız Özel, Ege Beren Hazır, Mustafa Gedik, Ata Mert Gürbüz, Tunahan Gülten, Furkan Kızıloğlu, Can Ateşnal, Emre Erduran’dan oluşan Büyük Kolej ve Büyük Fen Lisesi Münazara Takımı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Türkiye Münazara Şampiyonası 2.tur karşılaşmaları Mart 2017’de İstanbul’da düzenlenecek.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Heval Sayın ve Felsefe öğretmeni Hakan Akıner rehberliğinde çalışmalarını sürdüren takımımıza 2.turda başarılar diliyoruz.