TÜRKİYE LİSELER ARASI MATEMATİK YARIŞMASINDA ŞAMPİYON BÜYÜK KOLEJ!

9.5.2017

Türkiye Liseler Arası Matematik Yarışmasının beşincisi, Türkiye Matematikçiler Derneği tarafından Şanlıurfa Harran Üniversitesinde gerçekleştirildi. Okullar arası yarışmaları ulusal platforma taşıyan tek matematik yarışması olan bu yarışmada okulumuzu, Fen Lisesi 12 sınıf öğrencilerimizden Baran Kırdar, Çınar Arı ve 10. sınıf öğrencimiz Mert Eren temsil etti.

İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk etabında öğrenciler bireysel, ikinci etabında ise takım olarak yarıştılar. İlk etabın sonunda finale 3. olarak çıkan takımımız, final etabında 19 sorunun 14 ünü doğru yaparak rakiplerine fark atmanın yanı sıra yarışma tarihinde ilk kez bu kadar fazla doğru cevap veren takım olma unvanını da ele geçirerek ŞAMPİYON oldu.

24 seçkin okulun katıldığı yarışmada alınan puanlar ve ilk üç okulun sıralaması aşağıdaki gibidir:

 

  1. Büyük Fen Lisesi 169 puan
  2. İstanbul Atatürk Fen Lisesi 78 puan
  3. Özel Tekden Anadolu Lisesi 75 puan

 

Okulumuzu temsilde gösterdikleri gayret, çaba ve başarılarından ötürü öğrencilerimizi, büyük emek ve çalışmaların sonunda arka arkaya gelen sıra dışı başarılardan ötürü de Matematik Zümremizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ANKARA LİSELER ARASI 10. AKIL OYUNLARI YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜLÜK KUPASI

8.5.2017

Öğrencileri akıl oyunlarıyla tanıştırmak ve gelecek yıllarda ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil edecek genç beyinleri keşfedebilmek amacıyla Sınav Eğitim Kurumları ev sahipliğinde, Türk Beyin Takımı ve Akıl Oyunları Dergisi işbirliği ile düzenlenen Ankara Liseler Arası 10. Akıl Oyunları Yarışmasına, bu yıl Büyük Fen Lisesi 1 ve Büyük Fen Lisesi 2 olmak üzere 2 takım olarak katıldık. 12Fen lisesi sınıfı öğrencisi Baran Kırdar, 11Fen lisesi öğrencileri Can Gürsu ve Salih Karabulut’tan oluşan Büyük Fen Lisesi 1 takımımız ve 11Fen Lisesi öğrencisi Fatih Bora Kazancı, 10Fen-B sınıfı öğrencisi Aylin Genecioğlu ile 9Fen-B sınıfı öğrencisi Etem Baş’tan oluşan Büyük Fen Lisesi 2 takımımızın elde ettiği başarılarla gurur duyuyoruz.

Ankara’nın 29 seçkin okulunun katıldığı yarışmada okulların takım olarak yarıştığı ilk etabı, Büyük Fen Lisesi 1 takımımız birinci, Büyük Fen Lisesi 2 takımımız onuncu olarak tamamladı. Büyük Fen Lisesi 1 takımı, ilk etapta 1050 puan alarak 2. ve 3. olan okullara fark attı.

Takım etabında ilk beş sırayı alan okulların öğrencileri 2. Etapta bireysel olarak yarıştı ve her birinin puanı takım puanına eklendi. Büyük Fen Lisesi 1 takımımız yarışmayı üçüncü olarak tamamlayıp okulumuza üçüncülük kupasını kazandırdı. Öğrencilerin birbirini çok az fark ile takip ettiği bireysel sıralamada, 12Fen lisesi öğrencisi Baran Kırdar daha önce de birçok yarışmada olduğu gibi bizleri gururlandırdı ve dördüncü olarak bireysel sıralamaya yerleşti. Büyük Kolej ailesine bu büyük sevinci yaşatan öğrencilerimizi gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

  1. Etap başarı sıralaması:

1) BÜYÜK FEN LİSESİ 1

2) ANKARA ATATÜRK LİSESİ

3) TED POLATLI KOLEJİ

4) SINAV KOLEJİ FEN LİSESİ

5) ANKARA FEN LİSESİ

6) ODTÜ GV ÖZEL LİSESİ

7) HOŞDERE SINAV LİSESİ

8) ÜMİTKÖY ANADOLU LİSESİ 1

9) ÖZEL BİLKENT LİSESİ 1

10) BÜYÜK FEN LİSESİ 2

11) SINAV KOLEJİ ANADOLU LİSESİ

12) BETÜL CAN ANADOLU LİSESİ

13) AYDINLIK EVLER ANADOLU LİSESİ 1

14) ETİMESGUT ÖZKENT AKBİLEK FEN LİSESİ

15) ÇUKURAMBAR SINAV TEMEL LİSESİ

16) PURSAKLAR AYYILDIZ ANADOLU LİSESİ

17) CUMHURİYET FEN LİSESİ 1

18) ÖZEL ETLİK SINAV ANADOLU LİSESİ

19) ÖZEL BİLKENT LİSESİ 2

20) GÖLBAŞI SINAV TEMEL LİSESİ

21) YILDIZ SINAV TEMEL LİSESİ

22) UFUK ARSLAN ANADOLU LİSESİ 1

23) UFUK ARSLAN ANADOLU LİSESİ 2

24) ÜMİTKÖY SINAV TEMEL LİSESİ

25) YAVUZ SULTAN SELİM ANADOLU LİSESİ

26) CUMHURİYET FEN LİSESİ 2

27) DR.BİNNAZ-DR.RIDVAN EGE ANADOLU LİSESİ

28) ÖZEL ETLİK KÜLTÜR TEMEL LİSESİ

29) AYDINLIK EVLER ANADOLU LİSESİ 2

 

  1. Etap başarı sıralaması:

1) TED POLATLI KOLEJİ

2) SINAV KOLEJİ FEN LİSESİ

3) BÜYÜK FEN LİSESİ 1