OKUL MECLİS SEÇİMLERİMİZ TAMAMLANDI

Okul meclisi seçimlerimiz, ilkokul kadememizden lise kadememize kadar her sınıftan bir temsilci seçilmesi ile başladı. Bu seçimlerde amaç, öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçim seçilme ve oy verme kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasıdır.

Başkanlık için aday olan öğrencilerimiz 8-11 Ekim tarihlerinde seçim propagandalarını sürdürdüler.

12 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen seçimde; gizli oy, açık tasnif yöntemi ile gerçekleşen oylama sonucunda:

İlkokulumuzda en yüksek oyu alan iki öğrencimiz başkanlığı paylaşıyor: 3/B sınıfından Defne Bilgim ve 4/B sınıfından Ahsen Beren Argün. İlkokul meclisimizde başkan yardımcımız 2/A sınıfından Alp Bahramsarı ve genel sekreterimiz 4/A sınıfından Kayra Ünalan olmuştur. 2/B sınıfından Çınar Yıldız, 2/C sınıfından Maral Sonsuz, 3/A sınıfından Rüzgar Ersay ve 3/C sınıfından Tunç Kılınç öğrencilerimiz ise ilkokul meclis üyelerimizin isimleridir.

Ortaokul kademesinde ise Yenilikçi Gençler Partisi’nin başkanlığını yapan 8/B sınıfından Rima Şeyda Şahud ve ekibinde yer alan 5/A sınıfından Kayra Sarp San, 6/B sınıfından Aylin Siviş ve 7/A sınıfından Elvin Hamevioğlu seçilmiştir.

Lise kadememizde ise Mehmet Etem Baş başkanlığındaki komitesi şu şekildedir: Enis Çakır, Bora Nazlı, Sıla Naz Orkut, Behiç Yılmaz, Berfin Çiftçi, Melis Onar, Murat Umut Akoğlanoğlu, Kerem Öztürk, Işıl Kurt, Recep Başar Kınıkoğlu ve Duygu Ataoğlu.

Demokrasi ve özgürlüğün okulumuzda bire bir temsilini yaşatan ve hissettiren, oy veren, sandık kurallarında ve oy sayımlarında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Başkanlık seçimlerine katılan tüm adayları tebrik ediyor, seçimi kazanan başkanlarımıza ve ekiplerine başarılar diliyoruz. Verimli bir yıl diliyoruz.