Okuma Bayramı

Okuma Bayramı, birinci sınıf öğrencilerinin okuma-yazma sevincini kutlamak amacıyla, geleneksel olarak her öğretim yılının ikinci yarısında düzenlenir. Büyük sabır ve emek gerektiren okuma-yazma maratonunu başarıyla tamamlayan öğrenciler bu zorlu sürecin yanında yıl boyunca haftalık ders programı içerisinde yer alan etkinlik derslerinin sonuçlarını bu günde ailelerine sunar.

Kültürel Geziler

İlkokul sınıflarında uygulanan program doğrultusunda, konulara paralel olarak geziler düzenlenir. Bu gezilerde öğrenciler, yaparak ve yaşayarak sınıflarda öğrendiklerini pekiştirir, bilgilerine yenilerini katar.
Portfolyo Günleri

Portfolyo günlerinde hazırlanan dosyalar öğrencinin ders yılı içinde yaptıkları çalışmaların yer aldığı dosyaları veli ve öğretmenlerine sunar. Öğrencinin yıl içerisinde hazırladığı ödevler, raporlar, sunular, öz ya da akran değerlendirme formları gibi çalışmalar bu dosyalarda yer alır.

Ağaç Dikme Etkinliği

İlkokul öğrencilerinin de katıldığı Ağaç Dikme Etkinliği, her yıl düzenlenen kampanya sonucunda satın alınan fidanların dikimi için Büyük Kolej Hatıra Ormanına düzenlenen gezi ile sonuçlandırılır. Gezi süresince öğrenciler ağaçları tanır, ağaç dikmeyi öğrenir ve ilk fidanlarını toprakla buluşturur.

İngilizce ve Modern Diller Portfolyo Günleri

Hem İngilizce hem de ikinci yabancı dilde düzenlenen portfolyo günlerinde, öğretmen-öğrenci ve veliler bir araya gelerek, öğrencilerin yıl boyunca yaptığı çalışmaların sunumları gerçekleştirilir. Portfolyo günleri sayesinde öğrenciler hem dil becerilerini sergileme, hem de yaptıkları çalışmaları aileleri ile paylaşma şansı elde eder.
Avrupa Dil Günleri

Her yıl 26 Eylül tarihinde Avrupa Dil günü etkinlikleri düzenlenir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde hazırlanan sorulara öğrenciler gün boyu araştırma yaparak cevap bulmaya çalışır. Gün sonunda doğru cevaplar duyurulur ve kazanan öğrenciler küçük hediyeler alır. Dil öğrenmenin öneminin farkındalığını arttırmak için düzenlenen bu etkinlikte öğrenciler gün boyu keyifli vakit geçirir.
Yıl Sonu Sergisi

Okul Öncesi öğrencilerinin yıl boyunca Görsel Sanatlar ve Seramik derslerinde farklı boyama ve çizim teknikleriyle yaptığı çalışmalar, yıl sonunda düzenlenen Plastik Sanatlar Sergisi kapsamında velilere sunulur.