GELENEKSEL “ANNELER GÜNÜ PANAYIRI”

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Büyük Kolej Anneler Günü Panayırında renkli görüntüler ve eğlence vardı. Bu anlamlı günde Büyük Kolej öğrencileri arasında “ANNE”  temalı resim, şiir ve mektup yazma yarışması düzenlendi. Mektup yarışmasında birinci olan Mustafa Arda Tunç’un annesine yazdığı mektubun okunması tüm konuklara duygulu anlar yaşattı. “Yılın Annesi” Onur ödülü uzun yıllar Büyük Kolej’de idarecilik yapmış ve halen torunları Büyük Kolej’de okuyan Sayın Mesude Solukçu’ya verildi. Panayırın açılışında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Büyük Kolej Genel Müdür Yardımcısı Sayın Tansel Saatçioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Tansu Doğay ve okul müdürleri tarafından takdim edildi.

Büyük Kolej Okul Aile Birliğinin katkılarıyla düzenlenen panayırda; öğrencilerin halk oyunları, modern dans gösterileri ve okulun bando takımının marşları ile  açılış yapıldı.  Yıl boyunca kulüp çalışmalarında öğrenciler tarafından hazırlanan ürünler de tezgâhlarda yerlerini aldı. Öğrenciler, kulüp panayırından elde edilen gelirin sosyal sorumluluk projesi kapsamında belirlenecek olan bir yardım kuruluşuna bağışlanacağının bilinci ve mutluluğu ile stantlarda satış gerçekleştirdiler.

Velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen panayırda; halka atma, kuka devirme ve çuval ile zıplama yarışmaları annelere çok keyifli anlar yaşattı.

Panayır boyunca, Anneler Günü arifesinde çocuklar annelerine hediye seçmenin telaşı içindeydi ve anneler için takı, hediyelik eşya ve çiçek satışı yapılan stantlar yoğun ilgi gördü. Öğrenciler kendilerini de unutmadı ve oyuncak stantlarına koştular. Büyük Kolejde çok keyifli bir panayır günü daha, herkesin yüzündeki gülümsemeyle son buldu.