22. SONBAHAR ÖĞRETMENLER SEMPOZYUMU

20 Ekim 2018 tarihinde Robert Kolej’de düzenlenen “22. Sonbahar Öğretmenler Sempozyumuna” Ortaokul ve Lise Müdürümüz Naci Özonay, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademesinden toplam 17 öğretmen katıldı.

Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu(SÖS), 1996 yılından bu yana, Türkiye’de iki dilde eğitim-öğretim yapan özel okul topluluklarını bir araya getiren bir konferanstır. Amacı; anaokulu seviyesinden lise seviyesine kadar Türkçe, Yabancı Diller, Fen Bilgisi, Sosyal Bilimler, Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri ve Rehberlik alanlarında çeşitli okullardan katılan öğretmen ve uzmanların deneyimlerini, sınıf içi uygulamalarını farklı dillerde birbirleriyle paylaşmasıdır.

Öğretmenlerimiz için çok faydalı ve verimli geçen sempozyuma üç sunumla katıldık: okul öncesi öğretmenimiz Gözde Özcan, “Okul Öncesi Dönemde Fen-Doğa Etkinlikleri”, sınıf öğretmenimiz Senem Sakmar, Sistem Yaklaşımı Düşüncesi  ile “Duygularımız ve Sanat Ünitesi” ve PDR koordinatörümüz Uzman Psikolog Esra Taşdemiroğlu “Erken Çocukluk Döneminde Oluşan Şemalara Farkındalık” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Katılımcılar tarafından alınan olumlu geribildirimler okulumuz adına bizleri gururlandırmış ve bundan sonraki çalışmalarımıza ışık tutmuştur.