2018 CAMBRIDGE ESOL

26 Mayıs 2018’de okulumuz, Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan ve ALTE (Association of Language Testers in Europe) tarafından onaylanan 2018 Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) düzey belirleme sınavlarına ev sahipliği yaptı.

Cambridge English: Flyers (YLE Flyers), Cambridge English: Key (KET), Cambridge English: Preliminary (PET) ve Cambridge English: First (FCE) seviyelerinde sınavlara katılan ortaokul ve lise öğrencilerimiz başarılarını aldıkları sertifikalar ile taçlandırdılar. Öğrencilerimize sertifikaları Okul Müdürümüz Naci Özonay, İngilizce ve Yabancı Diller Zümre Başkanımız Figen İbişoğlu ve İngilizce Öğretmenleri tarafından verildi.

Sonuçlara genel anlamda bakıldığında öğrencilerimizin her seviyede girmiş oldukları bu uluslararası geçerliliği olan sınavlarda Ankara ve Türkiye geneline göre ortalamanın üzerinde başarı gösterdikleri  görülmektedir. Bu başarıda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarımızın gelecek yıllarda da artarak sürmesini dileriz.