MEZUN ÖĞRENCİLERDEN “İLERİ” DESTEK

Büyük Kolej Matematik Zümresi, akran eğitimi ve akran eğitmenliğinin bireyin öğrenmesinde önemli bir yere sahip olduğu düşüncesinden hareketle, mezun öğrencilerin katkılarıyla ileri matematik etütlerini başlattı.

2014 Büyük Kolej mezunu, Bilkent Üniversitesi Matematik bölümü (tam burslu) öğrencisi Deniz AKKAYA, 3 yıldır çeşitli gruplar ile ileri matematik çalışmaları gerçekleştiriyordu. Bu yıl da 2017 mezunları Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (tam burslu) öğrencisi Baran KIRDAR ve Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü (tam burslu) öğrencisi Çınar ARI ileri matematik etütleri vermeye başladı.

Büyük Kolej öğrencisi oldukları dönemde çeşitli matematik ve akıl oyunları çalışmalarına hazırlanan bu üç öğrenci, katıldıkları yarışmalarda Büyük Kolej’i başarı ile temsil ederek dereceler elde etmişlerdi. Şimdi, hem edindikleri bilgileri hem de öğrenme süreçlerinde tecrübelerini 9 ve 10. sınıf öğrencileriyle paylaşarak Büyük Kolej ailesinin bir parçası olmayı devam ettiriyorlar. Deniz AKKAYA ve Çınar ARI 10.sınıf düzeyinde, Baran KIRDAR ise 9. sınıf düzeyinde matematik zümresinin destekleri ile ileri matematik etütlerini 2017-2018 akademik yılı boyunca salı günleri 16.40-18.10 saatleri arasında devam ettirecek.

Mezun öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.