KÜÇÜKLER TAKIM TURNUVASI BAŞARIMIZ

15.2.2016

İlk Kez İki Takımımız da Mükemmel Bir Başarıya İmza Attı

Büyük Kolej Satranç Kulübü öğrencileri iki ayrı takım olarak 2015-2016 Küçükler Takım Turnuvası İl Yarışmalarına katıldılar. Okul tarihinde bir ilk gerçekleşti ve mükemmel bir mücadele sonucunda her iki takımımız da kupa ve madalya ile döndüler.

Gazi Üniversitesi kampüsünde,12-13-14 Şubat tarihlerinde düzenlenen ve toplam 120 takımın 10 ayrı grupta yarıştığı karşılaşmalarda, “Büyük Kolej B” takımı Beyaz Gurupta 12 tam puan üzerinden 9 puanla 2. ,“Büyük Kolej A” takımı Turuncu grupta 8 puanla 3. oldu. Her iki takım da kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

“Büyük Kolej A” takımına üç yıldır kupa kazandıran Baran Yaman(4/C) ve Tuna Bakkaloğlu(5/B) ile henüz bu yıl takıma katılan Mert Filik (5/D), Coşkun Can Benli (5/B) ve Zeynep Güler’in(5/A) muhteşem adaptasyonu ve takım ruhu içinde yarışmaları sonucu başarı ve derece geldi. Takımımız, pek çok okul ve özel takımı geride bırakarak turnuvayı 3. olarak tamamladı.

Bu yıl ilk kez yarışan ”Büyük Kolej B “ takımı oyuncularının mücadelesi ise ayrıca görülmeye değerdi. Federasyonun listesine alt sıralardan yarışmaya katılan grup oyuncuları Mertcan Sefa (5/C), Tuğalp Erşan Karaca (5/D), Efekan Ünaldı(4/A), Bilgehan Soybaş (3/C) ve Efe Kaya Ercan (5/D) olağanüstü başarı gösterdiler.  Takım ruhu içinde hareket edip güçlü rakiplerini yenerek 9 puanla listenin 2. sırasında turnuvayı tamamladılar.

Okul tarihinde benzeri olmayan bu büyük başarıya imza atan ve bizi en iyi şekilde temsil eden tüm öğrencilerimizi ve velilerini emeklerinden dolayı tebrik ediyor ve hepsine teşekkür ediyoruz.