Büyük Kolej’de Spor ve Sanat Kendini Fark Etmektir sloganıyla yola çıkan Büyük Kolej Spor Kulübü, kendi bünyesinde ve kendi tesislerinde organize ettiği spor ve sanat etkinlikleri programı, okul içinden ve okul dışından 5-15 yaş arasındaki öğrencilerin katıldığı spor ve sanat ağırlıklı eğitim programıdır. Program 2 (iki) dönem halinde birinci dönem 13 hafta ve ikinci dönem 13 hafta olmak üzere toplam 26 hafta sürmektedir. Hafta içi belli günler ve hafta sonu cumartesi günü  uygulanan programın amacı etkinliklere katılan öğrencilerin fiziksel ve psiko-sosyal açıdan gelişimlerini desteklerken aynı zamanda zihinsel gelişimlerine de katkı sağlamaktadır. Etkinliklerimiz, öğrencilerin kendi zamanını iyi kullanması yanında çok yönlü olarak geleceğe hazırlanmasında da  yardımcı  olur.

İlgi alanları doğrultusunda popüler spor ve sanat alanlarına yönelen öğrencilerin  eğitim süreçlerindeki gelişimleri, okulumuz ve kulübümüz takımlarında ve çeşitli müzik ve sanat gruplarında  yer almalarına olanak sağlamaktadır.

Her dönem başında web sayfamızda yer alan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü izniyle dağıtılan broşürlerimizde belirtilen  spor ve sanat etkinlik  programında; Basketbol, Voleybol, Yüzme, Bale, Masa Tenisi, Satranç ve Piyano  gibi  etkinlikler de yer almaktadır.  Yüzme branşında uyguladığımız aile seansı ile öğrencilerin anne ve babaları da havuzumuzdan yararlanabilmektedir.

“Spor ve Sanat Keyfi Büyük Kolej’de Yaşanır.”