ENO TREELYMPİCS ‘İN 2014 ÇEVRE ÇALIŞMALARINA OKUL OLARAK HAZIRIZ

15.9.2014

Büyük  Kolej öğrencileri çevreyi koruyan, çevresel değerlere önem veren  bireyler olarak yetiştirilirler. Bu amaçla okulumuzda bir çok proje yürütülmektedir, yürütülen projeler bizlere güzel sonuçlar   vermektedir.

Yeşil bayrağımız, beyaz bayrağımız, atık yağ kampanyamız, Tema çalışmalarımız, Plastik kapak kampanyamız bunlardan bazılarıdır. Tüm bu projelere ek olarak ,

2003 yılından itibaren dünya ülkeleri arasında uygulanmaya başlanan Finlandiya merkezli, ENO Treelympics programına üye olduk. ENO Programı, çocukları, gençleri, okulları dünyanın şehirlerini   ağaç dikimi için olimpiyatlara çağırmaktadır.

ENOTreelympics’in, çalışmalarındaki hedef, 2017 yılına kadar 100 milyon ağaç dikimini dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleştirmektir.

ENO Treelympics ‘in 2014 çalışmaları 21 Mart’tan 24 Ekim 2014 tarihleri arasında 217 gün sürecektir.

Bu süreç içerisinde 22 Eylül tarihi ENO’nun kuruluş yıl dönümü tarihinde üyeler ağaç dikme kampanyası düzenleyeceklerdir. Biz de bu kapsamda 22 Eylül 2014 günü, okulumuz adına her yıl ağaçlar dikerek oluşturduğumuz Zırhlı Birliklerdeki Büyük Kolej Ormanı’na 30 ağaç dikeceğiz.