BÜYÜK KOLEJLİLERİN DA VINCI SCHOOL CAMP KEYFİ

Büyük Kolej Ortaokul öğrencileri, 25-29 Ocak tarihinde Kuşadası Palm Wings Otel’de Da Vinci School Camp’a katıldı. Öğrencilerimiz, konusunda uzman eğitmenler öncülüğünde bilimden spora, tiyatroya ve anatomiye kadar pek çok alanda akılda kalıcı, farklı ve eşsiz bir eğitim deneyimi yaşadılar. Ayrıca, öğrencilerimiz kamp etkinliği boyunca Büyük Kolej Ortaokul matematik öğretmenleri ile birlikte akademik çalışmalar yaptılar.

Öğrencilerimiz, Leonardo Da Vinci’ye ait çizimlerden yola çıkılarak inşa edilen otuz adet makineyi kapsayan Da Vinci Sergisini; ikili sayma sisteminden Pi sayısına, imkânsız üçgenden Pascal üçgenine, dört renk problemden topolojik düğümlere, alan-yarıçap çevre-yarıçap, açılar ve simetriye, Pisagor teoreminden ünlü matematikçi John Nash’ın oyun teorisine kadar tüm konuları çocuklara hikâyelerle anlatılan Tales Matematik Müzesini gezdiler. Vorteks Tüneli, IQ Center Bilim Müzesi, Optik İllüzyon Müzesi, Dev Akıl Oyunları Sergisi, Planetaryum, 3D Anatomi, Jiroskop, Eski Oyuncaklar Sergisi gezileri; kitap okuma saati, 3D sinema, spor oyun parkurları, fitness, yüzme ve daha birçok eğitim amaçlı aktiviteye katıldılar.

Ayrıca öğrencilerimiz kamp etkinliğinin bir parçası olarak Efes, Meryem Ana ve Şirince köyüne yapılan çevre gezilerinde tarih ve kültür alanında çok güzel kazanımlar elde ettiler.