BÜYÜK KOLEJDE TOPLUMSAL ŞİDDET KONULU BÜYÜK BULUŞMA

10.5.2016

Toplumsal Şiddeti konu alan Büyük Kolej II. PDR Aile Sempozyumu 07.05.2016 tarihinde çok değerli konuşmacılarımız ile gerçekleşti. Büyük Kolej ve PDR birimimiz toplumda çok önemli bir konuyu irdelemek için toplumsal sorumluluğunu bugün bir kez daha ortaya koydu.

Sempozyum Açılış konuşması Aile Sosyal Politikalar Bakanlığını temsilen “ Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü“ Uzman Psikolog Muradiye Oral tarafından yapıldı.

Sempozyum açılış konuşmalarından sonra flütte Azer Sumbas ve Zeynep Müftüoğlu Hoş, kemanda Ekin Sakin ve Kübra Gündoğdu, viyolonselde Ahmet Köybaşıoğlu, piyanoda Dagmar Arman’ın seslendirdiği klasik müzik dinletisi ile renklendi.

Konuşmacılarımızın çok değerli bilgi aktarımları ile bir kez daha “Şiddetin Toplum ve Birey Üzerindeki Etkileri”ni konuştuk.
Konuşmacılarımız

Klinik Psk. Nurgül Yılmaz

Psk. Ali Orhan

Yard. Doç. Dr. Elif Göcek

Prof. Dr. İlkay Savcı

Spor Yazarı Tayfun Bayındır

Doç. Dr. A. Şebnem Soysal Acar

Yrd. Doç.Dr. Çiğdem Sever

Gazeteci ve Yazar Faruk Bildirici

Hepinize sonsuz teşekkürler.

Katılımcılardan Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Avukat Rıza Sümer de kapanış konuşmalarında gönüllü çalışmalara katılımın önemini vurguladı.

Okulumuz tiyatro ve drama öğrencileri ise bu güne uygun buldukları sloganları olan ” Dünyada Görmek İstediğin Değişimin Parçası Ol! “ cümlesini tüm konuklar ile birlikte söylediler.

Haziran ayında gerçekleştirmeyi planladığımız çalıştayımızın tarihini sizlerle en yakın zamanda paylaşacağız. Çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak umuduyla umarım sizlerle de yolumuz çalıştayda kesişir.