BİR FİDAN, BİR ÖMÜR…

22.3.2017

Büyük Kolej Lise Fen Bilimleri Zümresi öğretmenleri tarafından yürütülen Bir Fidan Bir Ömür sosyal sorumluluk projesi kapsamında, YRE ve DI kulüp öğrencilerimiz, Seyranbağları Huzurevini ziyaret ettiler. Büyük Kolej Serasında kendi elleriyle yetiştirdikleri fidanları ve çiçekleri, huzurevi sakinleriyle beraber huzurevi bahçesine diken öğrencilerimiz, dikim sonrası yaşlılarımızı dinlenme salonunda ziyaret ettiler. Onlarla bol bol sohbet ettiler. Onların eğitim-öğretim konusundaki önerileri ile ülkelerini sevmeleri ve çok çalışmaları konusundaki telkinlerini can kulağıyla dinlediler.

Yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kalması, onlara minnet borcumuzdur. Büyük Kolej Lise Fen Bilimleri Zümresi olarak Bir Fidan Bir Ömür Projesi kapsamında, öğrencilerimizi, ömürlerinin büyük bir kısmını ülkemize hizmete adamış yaşlılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.

Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi, “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin geleceğe güvenle bakma hakkı yoktur.”